Ahmet Berber Hoca’dan Kılıçdaroğlu’na Ziyaret

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyanet ve […]

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (HAK-BİR-SEN) Genel Başkanı Ahmet Berber hoca ile sendika yöneticilerini kabul etti.

Genel Merkez’de gerçekleştirilen görüşmede, Beykoz’da yaptırılması düşünülen Din Adamları Konukevi’nin projesi Kılıçdaroğlu’na takdim edildi. Kılıçdaroğlu da başarılar dileyerek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti bildirdi. Oflu hoca olarak da bilinen Ahmet Berber hoca ile Kılıçdaroğlu ilk defa bir araya gelmiyor.

Kılıçdaroğlu’nun temmuz ayında din adamlarına verdiği iftara, Berber de katılmış ve neşeli diyaloglar yaşanmıştı. Ahmet Berber, Kılıçdaroğlu’na, “Biz Kur’an kursu öğrencilerine paso çıkarılmasını istiyoruz, fakat bize ‘CHP engel olur.’ diyorlar.” diye dert yanmış, CHP lideri de talebe olumlu karşılık vererek, “Ne münasebet. Biz engel değil, yardımcı oluruz. Gayet iyi olur. Kur’an öğrenmek ne kadar güzel bir şey. İl başkanıma söyleyeceğim bunun için müracaatlarda bulunsun.” karşılığını vermişti. Ahmet Berber, iftar yemeğinde yaptığı esprilerle katılımcıları tebessüm ettirmişti.