Ali Kara Hoca Efendi’nin Yeni Akit Gazetesi Röportajı

Müceddid Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Kara […]

Müceddid Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Kara Hoca Efendi’nin, (11.09.2014) yayınlanan Yeni Akit Gazetesi’ndeki röportajı

Kur’an ve Sünnet Müceddid Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve İsmailağa Cemaati Hocalarından Ali Kara, Akit’e konuştu. 28 Şubat döneminde, Kur’an ve Sünnet Müceddid Vakfı’na yönelik baskıların söz konusu olduğunu ifade eden Ali Kara, “28 Şubat’ta bize zarar vermek istiyorlardı ama bu durum Allah’a şükür ters tepti. Müslümanlar olarak sağlam bir şekilde ayakta durduk, toparlandık ve hizmetlerimize devam ediyoruz” dedi.

IŞİD, AMERİKA TEZGÂHIDIR

IŞİD’in Amerika tarafından kullanılan bir tezgâh olduğunu belirten Kara; “Amerika geçmişte Afganistan’da Taliban’ı kullanıyordu şimdi ise Irak ve Suriye’de IŞİD’i kullanıyor. IŞİD’e silah veriliyor, petrol veriliyor. IŞİD öyle sıradan bir örgüt değildir. IŞİD haricidir. IŞİD’in kesilen kafaların önünde poz vermeleri insanların İslam’a karşı nefretini körüklüyor. İlan ettikleri halifeliğin de bir geçerliliği yok” şeklinde konuştu.

CEMAAT BİZE TEPEDEN BAKIYOR

Gülen grubunun kendilerine tepeden baktıklarını söyleyen Kara; “Gülen grubundakiler kişiler bizim çalışmalarımızın bu zamana uymadıklarını söylüyorlardı. Kendi çaplarında bizlere akıl vermeye çalışıyorlardı. Sakalımıza, sarığımıza laf söylüyorlardı. Oysaki bu sakalın ve sarığın bir zararı yok. Biz sünnet diye bunu yapıyoruz” diye konuştu.

GÜLEN GRUBU YANLIŞ YAPTI

17 Aralık darbe girişiminde Gülen grubunun isminin ön plana çıkmasını yanlış bulduğunu kaydeden Ali Kara sözlerinin devamında şunları söyledi: “Cemaatlerin devlete karşı koyarak, halkı karıştırmaya çalışması yanlıştır. ‘Allah rızası için bu işi yapıyoruz’ diye ortaya çıktılar ama daha sonra fiyaskoları gözüktü. Gülen grupları hedefleri var. Bunların bir hedefi ise dinler arası diyalogdur. 17 Aralık darbe girişiminin başarısız olması sebebiyle dinler arası diyalog çalışmalarına da sekte vurulmuş oldu. Hükümet bu konuda elini eteğini çekti.”

GÜLEN GRUBUNUN PARALARI KİLİSELERE GİDİYOR

Dershanelerin özel okula dönüştürülmesi projesine karşı olan Gülen grubunun niyetini de açıklayan Kara; “Dershane konusunda meğerse iş başkaymış. Burada onların kurulu bir düzeni var ve bu düzen içerisinde para giriş çıkışı yapılıyor. Bu paraların da kontrolü yapılmıyor. Bu paralarla İslam dışı yerlere, Kiliselere yardım yapıldığını duyduğumuzda ise bir Müslüman olarak üzülüyoruz” dedi.

İMAM HATİPLER ŞUURLU MÜSLÜMANLAR YETİŞTİRİYOR

Türkiye’de artık cenaze yıkamayı bilen adam kalmaması nedeniyle İmam Hatip Okulları’nın açıldığını kaydeden Kara; “Şimdi ise İmam Hatip Okulları’nın fonksiyonu değişti. İmam Hatip Okulları’ndan şuurlu Müslümanlar yetişmeye başladı. Dolayısıyla şimdi ise İmam Hatiplere karşı çıkıyorlar. Oysaki ülkedeki yapılan suç oranlarına baktığımız zaman İmam Hatip mezunlarında pek suç işleyen kişi yok. Bu yüzden İmam Hatiplerin büyük faydası var” şeklinde konuştu.

ÖZTÜRK HOCA’YI SİYONİST REJİMİN UZANTILARI ÖLDÜRDÜ

İsmailağa Camii’ndeki vaazı sırasında öldürülen Bayram Ali Öztürk Hoca ile arkadaş olduklarını ifade eden Ali Kara sözlerinin devamında şunları söyledi: “Bayram Ali Öztürk’ün şehadetiyle cemaatimizi, durdurmak, karıştırmak ve sokağa dönmek istediler. Siyonist rejimin Türkiye uzantıları bu cinayeti gerçekleştirdi.”

6

Tags: