Mustafa Özşimşekler Hoca Efendi Kimdir?

1966 yılında Bursa’ da dünyaya gelen Mustafa […]

1966 yılında Bursa’ da dünyaya gelen Mustafa Özşimşekler Hocaefendi, ilkokulu bitirdikten sonra Kur’ân-ı Kerimi hıfzetti. Ardından orta ve lise tahsilini yine Bursa’ da tamamladı. Liseden sonra İktisat Fakültesinde okuyan Hocaefendi, bir taraftan okurken diğer taraftan da halen kayıtlı olduğu Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasına (BSMMMO) bağlı olarak iş hayatına atıldı.

Kısa süreli bir meslek hayatının ardından gerek iş hayatına, gerekse üniversite hayatına son verip, İslâmî ilimleri öğrenmek üzere İstanbul’a gelerek medrese tahsiline başladı. Beş yıl süren medrese tahsil hayatından sonra Arapça ilimlerinden icâzet alarak, İstanbul’da değişik camilerde görev yaptı. Ayrıca İstanbul içinde ve dışında bir çok yerde sohbet, konferans ve seminerler vermeye başladı.

Hocaefendi bu arada yazarlık hayatına da başlayarak yedi yıl bir derginin Yayın Danışmanlığını yaptı. Araştırmacı ve Yazar kimliğiyle ön plana çıkan Hocaefendi, sohbet ve konferanslarına devam etmesinin yanı sıra, hâlen Kasr-ı Ârifân Dergisinin Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

 

133022122012